Більшість татар підтримує незалежність Татарстану від Росії – Кашапов

6 листопада, в День Конституції Татарстану, на глобальній онлайн-платформі Change.org була опублікована петиція з проханням до Президента України Володимира Зеленського визнати незалежність Татарстану. Про це повідомляє Insight News.

Прагнення Татарстану до незалежності

Інформаційне агентство QIRIM.News зв’язалося з Рафісом Кашаповим, який зараз проживає у Великобританії, отримавши там політичний притулок. За словами віце-прем’єр-міністра Татарстану у вигнанні, у березні 1992 року в Татарстані відбувся референдум про статус республіки. У голосуванні взяли участь 81,5 відсотка громадян Татарстану.

Юридично ми можемо звернутися до будь-якої демократичної держави світу. Адже під час референдуму 64% населення Татарстану проголосували за суверенітет, за незалежність Республіки Татарстан. Саме тому ми звернулися до Президента України Володимира Зеленського, зазначив Кашапов.

Більшість татар підтримують незалежність 

Заступник голови уряду Татарстану у вигнанні також переконаний, що і зараз татарстанці проголосували б за створення незалежної держави. Як зазначив Рафіс Кашапов, є дві причини: по-перше, щороку з Татарстану до Москви йде 870 мільярдів рублів. Такого ніколи раніше не було. Це справжній грабіж, про який знає весь народ Татарстану.

Друга причина – на війну в Україні з Татарстану відправляють на фронт всіх без розбору: татар, башкирів, чувашів, удмуртів, російськомовних, неросійськомовних, мусульман, православних. До початку війни такого невдоволення серед людей не було. 

За словами Кашапова, звернення до Зеленського також обговорювалося на форумі «Вільна Росія», в якому взяли участь активісти багатьох корінних народів РФ, політики – лідер Ічкерії Ахмед Закаєв, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, брат-близнюк Рафіса, активіст Нафіс Кашапов. 

Дії татар проти російської мобілізації

Рафіс Кашапов зазначає, що у великих містах Татарстану: Казані, Набережних Челнах і Нижньокамську з самого початку проводили акції протесту проти часткової мобілізації Путіна, активно діяли партизани. 

Татарські активісти працюють з мобілізованими солдатами, переконуючи їх повертатися додому та залишати свої військові частини.

Нещодавно у Казані мобілізовані провели акцію протесту у самій військовій частині. Вони вигукували гасло «Долой режим». Це поштовх до загального бунту, підкреслив Кашапов. 

Свобода Татарстану

Наслідки політики русифікації сумні: в освіті майже не вивчається татарська мова, а в тих небагатьох татарських гімназіях і школах, які залишилися, діти розмовляють російською. Це плачевна ситуація в Татарстані, трагедія для татар. Шкода, що путінський фашистський режим знищує нашу татарську мову. Тільки через деколонізацію, створення нашої національної татарської держави ми зможемо заново вивчати нашу рідну татарську мову, зазначив Рафіс Кашапов.

Джерело: https://insightnews.media/most-tatars-support-the-independence-of-tatarstan-from-russia-kashapov/ 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *